Prezent bożonarodzeniowy dla mamy, taty

Boże Narodzenie to czas spotkań rodzinnych, a co za tym idzie doskonała okazja do obdarowywania się prezentami. Na świąteczne prezenty najbardziej cieszą się oczywiście najmłodsi, ale robiąc gwiazdkowe zakupy nie możemy zapomnieć także i o dorosłych. Oni także, chociaż raz do roku, kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka chcą poczuć się jak dzieci, powrócić myślami do lat dzieciństwa i znaleźć pod choinką choćby skromny świąteczny upominek.

Szukając w sklepach bożonarodzeniowych giftów powinniśmy szczególną wagę przywiązać do prezentów dla naszych rodziców. Tak jak oni kiedyś kupowali nam świąteczne prezenty dla dzieci, a później skrzętnie chowali je w najtajniejszych zakątkach domu by przypadkiem nie wyszła na jaw pilnie strzeżona tajemnica o świętym Mikołaju, tak i my jako dorosłe już osoby zafundujmy mamie i tacie miły podarek na święta.

Prezent świąteczny dla ukochanej mamy

Zapomnij o nowej patelni do naleśników czy książce kucharskiej. Twoja mama to przecież i tak najlepsza kucharka na świecie :), nie potrzeba jej ani super sprzętu do smażenia, pieczenia czy gotowania, ani nudnych poradników kulinarnych. Prezent pokroju zestaw noży, komplet literatek czy nowa deska do krojenia to prezent dla każdego domownika z osobna, prezent dla kuchni, a nie dla mamy. Dawanie prezentów typowo kuchennych uwłaszcza godności kobiety. Powinniśmy o tym pamiętać.  Co więc podarować ukochanej mamie? Z pewnością sprawdzi się klasyka – biżuteria, apaszka, perfumy – koło takiego upominku żadna kobieta nie przejdzie obojętnie. Możesz postawić też na prezent związany z zainteresowaniami, pasją, hobby Twojej mamy – dobra książka, płyta z ulubioną muzyką, zestaw do tarota… możliwości jest naprawdę tysiące.

Upominek pod choinkę dla taty

W przypadku mężczyzn prezenty szlagiery to także kosmetyki, perfumy, ale także dobry alkohol, markowy zegarek. Jeśli nie masz pomysłu na prezent gwiazdkowy dla taty możesz wybrać właśnie tego typu upominek. Dobrym pomysłem jest też kupienie śmiesznego giftu, np. podkoszulka z ciekawym napisem. Hasło „najlepszy tata na świecie” na pewno spodoba się obdarowanemu, co więcej Twój tata będzie nosił prezent od Ciebie z dumą i radością.