Zabawki i prezenty gwiazdkowe dla dzieci

To dzieci najbardziej cieszą się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Z radością wypatrują pierwszej gwiazdki i niecierpliwie czekają na tą część Wigilii, kiedy cała rodzina, wspólnie będzie obdarowywać się prezentami. Najmłodsi już kilka tygodni wcześniej piszą listy do św. Mikołaja wymieniając w nich to o czym marzą, to c chcieliby dostać w prezencie. Jeśli upragnionego podarku nie zostawi im Mikołaj 6 grudnia po poduszką wierzą, że miła niespodzianka może czekać ich pod choinką.

Co region Polski, to inna tradycja rozdawania prezentów gwiazdkowych. Na kresach wschodnich upominki świąteczne wciąż jeszcze przynosi Dziadek Mróz (tradycja mająca pochodzenie rosyjskie), a w innych regionach magiczną postacią niosącą podarki jest Gwiazdor albo Jezusik. Są też i miejsca gdzie nie rozdaje się prezentów gwiazdkowych, tam za tradycje grudniowych giftów uznaje się wspomniane już Mikołajki, a bożonarodzeniowe upominki uznawane są za typowo amerykański zwyczaj. Jednak z roku na rok w coraz większej liczbie polskich domów celebruje się rytuał dawania wigilijnych prezentów.  I choć można doszukiwać się w zwyczaju tym komercji i materializmu, nie możemy powiedzieć, że jest to tradycja, której powinniśmy zaprzestać, choćby ze względu na naszych najmłodszych domowników, którzy tak lubią dostawać prezenty. I o ile rozpieszczanie maluchów drogimi zabawkami czy markowym sprzętem komputerowym jest przesadą, o tyle symboliczne prezenty dawane od serca są jak najbardziej mile widziane.

Co podarować dziecku na święta Bożego Narodzenia?

Malucha najbardziej ucieszy zabawka. Przy wyborze podarku powinniśmy kierować się wiekiem dziecka – im młodsze – tym prostszy upominek. Niemowlaka nie ucieszy nawet najdroższy prezent, jeśli nie będzie go mógł dotknąć, usłyszeć, poczuć jednym ze zmysłów. Kupując prezent dla maluszka postaw na śpiewającą grzechotkę, pluszowego misia albo inny tego typu gadżet.

Przedszkolak na pewno ucieszy się z zabawki auta albo książki z obrazkami na temat samochodów. Kilkuletnia dama natomiast pięknie prezentować się w modnym sweterku, który dostanie pod choinkę. Jeśli chodzi o zabawki warto postawić na lalki – ich wybór jest na prawdę imponujący.

Dobrym prezentem dla starszego dziecka będzie gra edukacyjna, płyta albo książka, ale także bon na kurs rysunku czy lekcje karate.